Як стати бекенд-розробником з нуля Що повинен знати backend developer

Як стати бекенд-розробником з нуля Що повинен знати backend developer

Почніть із вивчення основ HTML, CSS і JavaScript для фронтенду. Потім оберіть мову програмування для бекенду, таку як Python, Ruby або Node.js. На шляху від Trainee до Lead’а доведеться побувати Джуніором, Мідлом та Сеньйором. Зарплати на всіх етапах росту відрізнятимуться від компанії до компанії, а також від складності проєктів, знання англійської мови та інших факторів. Зрозуміло, що чим вищий професіоналізм та вміння бекендщика, Вакансія Middle/Middle+ Backend Developer тим вищою буде його зарплата.

Как заниматься сексом на расстоянии, если хотите, но стесняетесь

хто такий Backend розробник

У нас є окрема стаття про те, чим відрізняються Frontend, Backend і Fullstack. Коли ти вводиш логін і пароль, натискаєш кнопку «Купити» або реєструєшся на сайті, кожна дія опрацьовується на сервері. Backend Developer пише і підтримує код, який виконує наші запити та повертає потрібні дані фронтенду, аби ми їх побачили. Ви також можете опанувати знання програмування самостійно. Пам’ятайте, що багатьом компаніям не потрібен університетський диплом, а активність у вивченні нових навичок можна чудово продемонструвати у супровідному листі.

хто такий Backend розробник

Розробка з боку Front end – що це таке і чим відрізняється від Back end?

Додатково до Node JS спеціалісту корисно буде вивчити Express (бібліотеку для взаємодії платформи Node JS з сервером) і Mongo DB (базу даних для отримання та зберігання інформації). Додатково застосовуються фреймворки Symfony, Codeigniter, Yii, Zend Framework, Kohana тощо. Якщо ви новачок в ІТ-індустрії і хочете вивчити фронтенд з нуля, то курси за направленням frontend будуть правильним рішенням. Для новачків курси послугують твердою базою на шляху до просунутого рівня, а ментори в DAN.IT education допоможуть освоїти її з огляду на ваші наявні знання та побажання. Основні відмінності даних понять полягають в тому, що одне з них (фронтенд) являє собою все, що бачить користувач при роботі з сайтом, а інше (бекенд), навпаки, перебуває поза полем зору людини.

Перенесення сайту на інший домен

Є також шлях до становлення технічним директором або керівником розробки, де вже важливі навички управління. Крім того, важливо бути знайомим із системами управління базами даних, наприклад, SQL для роботи з реляційними базами даних або NoSQL для роботи з базами даних на кшталт MongoDB або Redis. Розуміння принципів управління даними забезпечує ефективне їхнє зберігання та обробку в рамках бекенд-розробки.

Backend розробник: шлях до освоєння “зворотного” боку веб-розробки

  • Backend Developer є одним із ключових фахівців у кожному проекті.
  • Там можна відсортувати середній рівень зарплат розробників у 2022 році за містами, спеціалізацією, мовами розробки та типом компаній.
  • Якщо ви візуальна людина, яка обожнює створювати красиві та зручні інтерфейси, фронтенд може бути вашою стихією.
  • Над цим займаються різні фахівці, але кожному з них бажано розуміти принципи, за якими працюють колеги.
  • “Backend – це саме та магія, що відбувається, коли ти вводиш інформацію на сайті та натискаєш кнопку enter.

Знання основних принципів і методів роботи з базами даних дає змогу ефективно зберігати й обробляти дані в backend-розробці. Бекенд-розробник – це фахівець, що працює над серверною частиною застосунків і сайтів. Якщо Frontend-програмісти створюють інтерфейс, з яким безпосередньо взаємодіють користувачі, то Backend-розробники займаються «движком» сайту або його «серцем». Саме він відповідає за серверну сторону сайту, інтеграцію із зовнішніми сервісами, зберігання даних та інші важливі частини софту. Справжній супергерой, про якого ми нічого не знаємо, бо бачимо лише фронтенд.

Чи можна одночасно бути frontend і backend-розробником?

хто такий Backend розробник

Який заробіток і перспективи має відповідно до рівня досвіду? Відповіді на ці та інші популярні запитання про Backend Developer шукайте у статті. “Backend – це саме та магія, що відбувається, коли ти вводиш інформацію на сайті та натискаєш кнопку enter. Я займаюсь саме розробкою серверної частини програми, опрацюванням і збереженням даних, інтеграцією з іншими сервісами.

Я займаюсь саме розробкою серверної частини програми, опрацюванням та збереженням даних, інтеграцією з іншими сервісами”, – розповідає Java developer (backend) компанії SPD-Ukraine Дем’ян Куріленко. IT ви зможете придбати знання та освоїти всі навички, необхідні затребуваним frontend-розробникам. У свою чергу, web-додаток – клієнт-серверний додаток, в якому клієнтом виступає в основному браузер, а сервером – web-сервер. Логіка web-додатку розподілена між сервером і клієнтом, зберігання даних здійснюється переважно на сервері, обмін інформацією відбувається у мережі.

Ще одна можливість – самотужки створити повноцінний проект з бекендом та фронтендом. Або знайти невеликий Open Source проект і приєднатися до його команди, наприклад, на платформі Github. Після курсів можна претендувати на посаду стажистів у невеликій IT-компанії. Робота з досвідченим наставником допоможе отримати повніше розуміння окремих компонентів бекенд-розробки. Такий фахівець бачить весь проект цілком і може вказати шляхи вирішення будь-якої проблеми. Але з іншого боку, він змушений розпорошуватися між великою кількістю технологій, тому рідко знаходить час, щоб вивчити якусь одну область досконало.

Проте розробка бекенд-частини є динамічною сферою, яка постійно еволюціонує. Технології та вимоги постійно змінюються, тому для успішної кар’єри в цій сфері необхідно постійно оновлювати та покращувати свої навички. Бекенд-розробники мають бути готові вивчати нові мови програмування, фреймворки та інструменти, стежити за сучасними тенденціями та дотримуватися найкращих практик.

хто такий Backend розробник

Якщо коротко, цей ІТ-спеціаліст відповідає за реалізацію серверної частини сайту. І якщо front-end розробка – це, образно кажучи, сцена, то back-end – це закулісся. Приміром, якщо ви заповнюєте авторизацію на сайті, то після натиснення кнопки авторизації frontend закінчується і починається backend. Все просто – ваш запит про авторизацію надсилається на сервер, де обробляється отримана від вас інформація і реєструється новий користувач. Ну а потім знову «спрацьовує» frontend, що ви й побачите на екрані монітора, планшета чи смартфона. Проте знання однієї лише мови програмування для бекенд-розробки буде недостатньо.

Він створює каркас, основу проекту, яку наповнює і оживляє фронтенд девелопер. В його обов’язки входить створення логіки, архітектури сайту, написання скриптів, робота з базами даних, серверними технологіями. Після запуску в роботу його основна мета – підтримка з метою усунення виникаючих помилок, забезпечення безперебійного функціонування. Frontend розробка – це робота зі створення публічної частини web-додатку, з якою безпосередньо контактує користувач, і функціоналу, який зазвичай виконується на стороні клієнта.

Знадобилася фронт розробка – сміливо звертайтеся до нас. Ми завжди націлені на результат, а головна місія нашої команди – задоволений клієнт, який хоче повертатися до нас знову і знову. Front end – це процес по створенню даної частини програми. Всього, що бачить користувач, коли заходить на ту чи іншу сторінку. Важливо й те, що новачку складно побудувати збалансовану навчальну програму, яка буде охоплювати саме ті технології, що потрібні на першій роботі.

Всі ці серверні програми, які опрацьовують запити клієнтів і стежать за правильним зберіганням даних, – це бекенд. Кожен Backend-розробник може вибирати свій індивідуальний кар’єрний шлях, ґрунтуючись на своїх цілях і амбіціях. “Бек-енд розробник – це фахівець, який займається програмно-адміністративною частиною веб-додатку, внутрішнім змістом системи, серверними технологіями – базою даних, архітектурою, програмною логікою. Тобто тією частиною, яка є невидимою звичайному користувачеві інтернету”, – пояснює PHP Developer компанії Default Value Ігор Собченко. Робота і обов’язки frontend і backend девелоперів найчастіше розділені, але іноді виникає необхідність у програміста вирішувати проблеми як на стороні сервера, так і в клієнтської частини. Досить часто можна зустріти фахівців, які можуть поєднувати frontend і backend, вони абсолютно впевнено себе почувають як з однієї так і з іншої точки зору.

“Технічний університет, SPD-University, GeekHub та інші курси. Головне мотивація та бажання навчатись”, – перераховує Java developer (backend) компанії SPD-Ukraine Дем’ян Куріленко. Окрім здобуття вищої освіти, корисним буде проходження курсів, які пропонують безкоштовно компанії.

Коли ви вводите запит на сторінці пошукової системи, то маєте справу з фронтендом. Запит потрапляє на сервер Google, де система знаходить найкращі сторінки і повертає їх список у браузер. Як тільки на екрані з’являються результати пошуку, ви знову повертаєтеся в область фронтенду. Обов’язки фронтенд- та бекенд-розробників, як правило, розділені, але іноді програміст вирішує проблеми як на стороні сервера, так і в клієнтській частині.

Код сторінки описує кольори, верстку, шрифти, розташування графічних елементів і так далі. В Україні фахівці з бекенд-розробки заробляють у середньому від $950 на рівні Junior до $4600. З недоліків професії можна назвати складність її освоєння. Вивчити необхідний стек технологій без наставника досить складно.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs